Anlık Mesajlaşma Platformu

Anlık Mesajlaşma Platformu

INFOVAS, web, wap ve SMS üzerinden senkronize olarak çalışan ve cep telefonu numarası görünmeden mesajlaşma imkanı tanıyan chat-sohbet platformunu sunar:

INSTANT MESSAGING PLATFORM

Chat platformlarındaki en büyük problemlerden birinin numara verme zorunluluğu olması yüzünden ilgi alanında sohbet etmek olan insanların chat platformlarında yer almak istememesi, bu servisle ilgili hem kullanıcı hem de bu kullanıcılardan gelecek gelir kaybına sebep olmakta. Üstelik, SMS üzerinden yapılan mesajlaşmaların başka platformda, web üzerinden yapılan mesajlaşmaların o platformda kalması yüzünden kullanıcının tek bir yerden senkronize olarak mesaj trafiğini, arkadaş listesini, yasaklı listesini takip etmesi olanaksızdı. Bunun yanında, kullanıcıların kendi çevresindeki kişileri GPS vb gibi akıllı telefonlarda bulunan teknolojileri kullanmadan sadece SMS özelliğiyle bulması ve bu kişilerle sohbet etmesi imkansızdı. Web-Wap-SMS Chat Platformu bütün bu sıkıntılara son vermek üzere tasarlandı. IMP™ sayesinde kullanıcılar cep telefonu numaralarını vermeden, bu platforma tanımlanan rumuzuyla diğer kullanıcılarla rahatça mesajlaşabilir. Kendisi numarasını yazarak paylaşmadığı sürece karşı taraf onun cep telefonu numarasını asla göremez. Kullanıcılar, bu platformda istedikleri kişiyi yakın arkadaş listesine ekleyip istedikleri kişiyi de engelleyebilirler. Ayrıca kullanıcılar web üzerinden ya da cep telefonundan daha az data harcayarak ulaşabilecekleri wap sitesinden bu servisle ilgili kimlerle mesajlaştıklarını, kimleri arkadaş ve kimleri yasaklı listesine eklediklerini görebilirler. IMP™ aynı şehir hatta ilçedeki istenen erkek ya da kadın kullanıcılarla sohbet edilmesine imkan tanır. Böylece kullanıcılar dilediği yerden kullanıcılarla konuşup arkadaşlık kurabilirler. Bu platformun içindeki ODALAR’da kullanıcılar ilgi alanlarına göre paylaşımlarda bulunabilirler.

ÜCRETLENDİRME

IMP™ kullanıcılarından Türkiye’deki GSM operatörlerinin ve BTK’nın kuralları çerçevesinde ücret tahsil edilmesini sağlar. (INFOVAS, GSM operatörleri Avea,Turkcell ve Vodafone’dan servisle ilgili tahsis edilecek numaralar, servis onayları ve yayına alınması gibi konularla ilgili danışmanlık da sağlamaktadır) Web-Wap-SMS Chat Platformu ücretlendirmesini farklı yöntemlerle yapabilir. GSM şirketleri ve BTK’nın izin verdiği ücretlendirme kurallarına göre kullanıcılardan bu servisle ilgili aşağıdaki şekillerde tahsilat yapılabilir: - Günlük ücret çekimi karşılığında belli limitlerle o güne ait mesajlaşma imkanı sağlanması (GÜNLÜK ABONELİK), - Her mesaj başına belli bir ücret çekilmesi, - Belli sayılardaki mesaj paketlerine ait ücretlendirme yapılması 250 SMS=x TL, 500 SMS:x TL (Bu mesaj paketlerinin geçerlilik süreleri de ayarlanabilir)

RAPORLAMA ve KURGULAR

IMP™‘nin raporlaması ve CRM’i sayesinde kullanıcıların servisten maksimum ölçüde faydalanması ve daha çok gelir elde edilmesi için kullanıcıları tetikleyen öneriler sağlanır. “Şu bölgedeki kişilere aynı bölgedeki kişileri duyur” veya “Bu odadaki kişilere diğer ilgi alanı olan başka bir odayı tanıt” gibi platformun daha çok kazanç elde etmesini sağlayan kurgular tetiklenir. Bu servisin tümünden elde edilen kazanım ise bu platformun ekranlarında raporlanır. Web-Wap-SMS Chat Platformu en esnek ve kullanışlı chat platformunu kullanıcılarına ulaştırır. Kullanıcı verisini analiz ederek servisin gelirini maksimum seviyede tutan en elverişli çözümdür.